Foto galerija

 Nuotraukos…

     Fotoaparatas užfiksuoja žmones, gamtos vaizdus, architektūrą, daiktus, įvykius. Taip įamžinamos mūsų gyvenimo atkarpos, bėgančio laiko akimirkos. Tačiau daugelyje nuotraukų matome tik išorinę objektų pusę, vidinė esmė dažniausiai lieka giliai paslėpta.
   Meninių fotografijų paskirtis kitokia. Jų autorius – menininkas, tai yra žmogus, turintis Dievo dovaną žvelgti į pasaulį kitokiomis akimis, matyti daugiau, giliau. Meninėse fotografijose užfiksuota ypatinga, turinti gilią prasmę, gyvenimo akimirka. Žiūrėdami į jas, jaučiame nepaaiškinamą, dažnai žodžiais nenusakomą KAŽKĄ…
   Esminę ir lemiamą reikšmę meno kūriniui turi ne išoriniai, o vidiniai dalykai. Menininko tikslas – pagauti idėją, tai yra, pajausti, išvysti Amžinosios Šviesos atšvaitą. Įamžindamas jaudinantį įspūdį meno kūrinyje, menininkas pasidalija juo su kitais.
   Meno kūrinys daro žmogų kilnesnį, dvasiškai turtingesnį. Menas – vienas būdų pamiršti rūpesčius, atsipalaiduoti, pralinksmėti, atsitiesti. Suvokiant grožį, mūsų siela akimirkai įgyja sparnus, kyla aukštyn.

„Mes tampame vieniši, kai negalime pasidalyti dalykais, kurie mums atrodo svarbūs“
C. G. Jungas

 

 

Skelbimų ir naujienų archyvas